Sunday, October 2, 2016

Suunto Games Haanjas

Läti Euromeetingust on nüüdseks möödas nädal. Need viis võistlusvaba päeva väga midagi ei muutnud: mingid köhahood käivad aeg-ajalt läbi päeva jooksul, nohu taandunud, üldine enesetunne tavaline. Ehk natuke parem seis, kuid siiski vale süüde.
Lühiraja K-punkt

Kodune selle aasta suurim võistlus, Suunto Games, läks kogu olukorda arvestades täiesti rahuldavalt. Mõnusam oligi see, et kui Lätis toimunud Euromeetingu ajal oli organism pisut loid, siis nüüd Haanjas organism vähemalt reageeris, kui üritasin kiiremini joosta. Muidugi eraldi teema on see, kui pikalt ma seda teha suudan.

Tavarajal jagati mehed kahte eri klassi ning kuna meid oli nii palju, jäin napilt nõrgemasse gruppi ehk mul õnnestus startida oma grupi eelviimase mehena. Kui ülejäänud rahvavõistluse klassid hakkasid juba otsi põhimõtteliselt kokku tõmbama, siis sain sisuliselt kogu raja uhkes üksilduses läbi joosta. Sealjuures ei näinud isegi mitte ühtegi konkurenti, hea et joogipunktideski keegi oli! Tagantjärgi oleksin ainult kahes kohas teisiti jooksnud, ülejäänuga teekonnaga olen rahul. Rajal olnud Munamäe ületasin joostes!
tavaraja teekond
Lühirajal said kõik mehed ühes jorus startida ja päris paljudes kohtades võis kohata korralikke lohasid. Üritasin ka käte ja jalgadega hoogsamalt vehkida, et heast maastikust maksimum välja pigistada. Kahjuks vääratasin viiendal etapil, kus ainuõige valik oleks olnud suunaga üle soo minna, kuid mina keskendusin ainult füüsilisele edasi liikumisele. Kaotasin sellega umbes 50 sekundit. Mõned etapid alguse poole võinuks veel paremini lahendada, rohkem mööda joont minnes ja mitte vältides soid. Maailma tipud näitasidki ideaalselt ära, et sisuliselt mööda joont minek ongi see parim variant, kui ei ole just ilmselget teejooksu varianti, näiteks nagu seda oli eelviimane etapp.
lühiraja teekond

Võistluste kodueleht

Üldiselt jään oma tehniliste sooritustega rahule, kuna tean, et parema füüsilise seisundiga kaovad head mitmed minutid lõpptulemusest ja siis on tulemused palju rõõmustavamad. Mõlema päeva väike eesmärk oli kaotada parimale alla 1min/km kohta, tavarajal see ei õnnestunud, lühirajal napilt sai täidetud. Siit saab ainult paremaks minna!

Samm on õige, tempo veel vale, kuid uuel aastal saate näha taas kiiret Kristot

No comments: