Monday, January 26, 2015

Nädalalõpp Turus

Reedel keerasin suuna Soome suunas, et osaleda Soome klubi, Kangasala SK, nädalalõpu laagris. Lühikese, kuid samas suhteliselt intensiivne laagri keskuseks oli Turun Suunnistajate klubimaja, kust uksest välja astudes sai kohe hakata orienteeruma väga mõnusal maastikul.

Turun Suunistajate klubimaja
Reedene esimene treening oli enamusele suhteliselt kerge, kuna paljudel oli selja taga tööpäev pluss sõit Tamperest Turku, minul 10 tunnine reis Tartust Turku. Mehed jooksid pundis lihtsalt mööda väikseid teeradu. Lund oli vähe ja radadel olev lumi oli ära tallutud, mis tegi tingimused libedaks. Naeltega jalanõud oli ainuõige valik. Treeningu lõpetuseks käisin testimas uut paari viisvarbikuid, tundusid täitsa mugavad.
Aeg 1:02 ja 9,4km.
uued Vibram Fivefingersi jalavarjud

Laupäeva hommikul osalesime talvirastitel (talvine päevak), mis toimus Muumipargi (saar kaardil) lähedal. Tegu oli linnaorienteerumisega, kus vahepeal tuli korraks metsa põigata. Üritasin ikka põlved kõhu alt välja võtta ja natuke kiiremini joosta. Vahepealne jooksupaus on jätnud oma jälje ja tasasel jooksmine oli kuidagi eriti vaevaline, samas tõusunukid jõudsin ilusti üles välja töötada. Natuke segavaks faktoriks oli muidugi lahtine lumi jää peal, mis ei lasknud alati korralikult äratõuget teha.
Aeg 0:32 ja 7,2km. Lisaks veel soojendus- ja lõdvestusjooks (viisvarbikutega)  0:21 ja 3,3km.

päevak
Laupäeva õhtul ootas ees öine ühisstardist orienteerumine 5,8km rajal. Kokku üheksa meest tekitas mõnusa öise teatevõistluse tunde. Punt liikus enam-vähem koos. Üleüritamist ja puisust oli kõigi orienteerumises näha, seda ka minu enda puhul, kui ei tekkinud sellist mõnusat rütmi, kus vaid nopiks punkte. Eks kolme kuuline paus orienteerumises teebki selliseks ja kui minna otse öisesse metsa kihutama, siis nii see ongi. Kuid samas oli hea meelde tuletada, kuidas asjad käima peaksid.
Aeg 0:42 ja 6,5km. Lisaks veel soojendus- ja lõdvestusjooks teeradadel 0:12 ja 1,8km.
laupäeva öine treening

Pühapäeva hommikupoolikul oli pika otsa kord. Maastik sai risti-rästi läbi joostud. Rahulikult ja pikalt jooksmine ei tundunud üldse keeruline võrreldes laupäevaste sutsakatega.
Aeg 2:06 ja 15,4km.

pika otsa esimene osa (sinisega)

pika treeningu teine osa (sinisega)

Kogu nädalale tagasi vaadates tuli see küllaltki intensiivne, kuna teisipäeval sai tehtud joostes üle kuu aja lõike. Kusjuures treeningu lõpus sai tehtud 200meetriseid lõike kiiremini kui kunagi varem. Diiselmootor vedas kaks lõiku 28sekundiga. Teine intensiivne laks tuli kolmapäeval Tartu Suusatalve etapil, kus tuli sõita 5,2km klassikat kunstlume pudrus. Sõita muidugi ei jõudnud, kuid enda kohta sai tõusud vähemalt korralikult üles joostud. Lõdvestuse ajal otsustas üks suuskadest tujutsema hakata ja murdus lihtsalt ära. Kui endal vigastusi ei teki, siis varustusel ikka tekib.


mees ei murdu, aga suusad küll
Nüüd naudin nädalake häid treeningtingimusi Kangasalas. Kusjuures täna tegin esimest korda suusatreeningu Soomes. Pole kunagi varem suuskadega Soome sattunud.
Kangasala-Tampere vaheline suusarada

No comments: