Friday, June 27, 2014

Haige on haige olla – MK, Jukola, Kõva Mehe jooks

Balti MV järel tegin mõneks päevaks jooksmisega pausi sisse, et väljaväänatud hüppeliigesel lasta paraneda. Paar päeva enne sprindi MK-sid suundusin Soome. Kahjuks päev enne Soome minekut hakkas kurk kahtlaseks minema ning nii saatiski mind köha ja nohu terve Soomes oleku aja.
MK sprindi eeljooksus teel viimasesse punkti
Kerged sprinditreeningud ma siiski tegin, et natukenegi sisse elada MK-ks. Sprindi eeljooksu ajaks suutsin haiguse ära unustada, kuid reaalset sooritust see palju ei muutnud. Sisse tuli ka orienteerumisvigu, kus rajameister (maastikumeister) mind maastikule paigutatud metallaedadega täielikult ninapidi vedas. Tulemuseks finaali mittepääsemine.
Sprindi eeljooksu rada ilma teekonnata
Sprindi eeljooksu rada koos teekonnaga
Järgmisel päeval MK sprinditeates oli minek sama hapu kui individuaalses sprindis. Sain küll poolakaga koos rajale, kuid tema tempo käis algusest peale üle jõu. Pärast rada köhisin sisikonna välja.

MK ja Jukola vahele jäi minul kaks päeva. Neist esimesel tegin rahulikuma orienteerumise 2012 Soome MV teate maastikul, kus ma ka toona viimast vahetust jooksin. Päev varem, laupäeval, olid jalad iseenesest head, kuid pidev läkastamine ja tatitamine polnud just parim seisund, mis võiks Jukolal olla. Pärast MK-d leidsin enda küljest ka puuginäraka, kes oli end sisse sättinud juba. Klubikaaslasi sai ainult sellega rahustatud, et küll ma hakkama saan, et metsas ei pea nii kiiresti jooksma kui seda pidi sprinditeadetes.

Jukolal jooksin viimast vahetust, mis enne kaardi üleandmist algas juba veaga. Võistkonna hooldaja ütles, et 5 minutit on minul aega enne kui Petteri tuleb. Selle peale suundusin vetsu. Tagasi sörkides tulevad noored Kangasala poisid joostes vastu ja ütlevad, et Petteri juba ootab. Olin ära olnud vaevu 2:30, aga Petteri oli mind oodanud 1:10. Sain Petterilt rahustavad sõnad ja rajale ma läksingi.

Sain kohe alguses konkurentide abi kasutama hakata tempo hoidmiseks. Neljandasse punkti minnes jõudis Matthias Merz (OK Tisaren) järgi ja alates tollest hetkest ma põhimõtteliselt liikusin terve raja koos temaga. Ma ei kujuta ette, mida Merz mõtles raja esimesel poolel, kui ma pidevalt köhisin ja nina nuuskasin, kuid tema tempo ma ära seedisin. Pundis oli veel Erik Öhlund (Göteborg Majorna OK), vahepeal oli ka teisi, kuid mitte pikalt. Hajutused olid meil kolmel samad, seega miski ei seganud koos tempot tegemast. Koos tegime ka viga, kuid õnneks vähe. 15 minutit enne raja lõppu minu hoog rauges ja jäin rongist maha.
Jukola teekond - 7.vahetus
Jätkasin üksi, etapil 18-19 häid variante ei näinud, kuid kuidagi ukerdasin kohale ära. Viimasesse punkti minnes kuulen hullumeelset karjumist, aru ma ei saanud, milles asi. Ühtäkki lendasid Öhlund ja Merz külje pealt ette. Siis sain aru, et nad olid viga teinud viimasesse. Pigistasin ka endast viimase välja ja tulemuseks oli viimane autasustatav poodiumikoht – 25. Olin rahul, et suutsin haigusest olenemata teha rahuldava soorituse. Kangasala SK oli õnnejunnis.
Väsinud Kangasala SK mehed pärast autasustamist

Pärast Jukolat tegin mõned päevad Tamperes trenni, enamjaolt sprinditreeninguid. Haigusvimm taandumismärke ei näidanud, kui siis seda, et nohu jäi vähemaks. Eestisse tulles osalesin Kõva Mehe jooksul, kus olin juba ammu tahtnud osaleda, kuid kunagi ei olnud sobinud kuupäevad. Rippusin terve raja sisuliselt Sander Vaheri ja Joosep Tammemäe järel. Oli tõsiseid raskusi nende tempos püsida. Umbes 2,5 km enne lõppu sattusin liidriks, tegin siis tempot ja isegi üritasin asfaldilõigul eest ära saada, kuid ma ei arvestanud sellega, et raja lõpp on täis erinevaid takistusi. Olin täiesti surnud ja hea, et üldse üle joone kolmandal kohal jõudsin.
Kõva Mehe jooksul silla all mööda jõge kahlamasKõva Mehe jooksult hankisin endale hunniku vigastusi. Jõevette hüpates sain kannaluu põrutuse, terava oksaga sain parema reie eesmisse lihasesse paugu kirja (haav + põrutus), vasaku põlve juures valu. Kuus päeva hiljem teeb muret ainult kannapõrutus, mille tõttu ei saa 100% kõiki treeninguid läbi viia. Olen kasutanud uut seadet nimega Alter G, mis vähendab keharaskust kuni 80% ja laseb jooksuliigutusi teha. Haigusest on jäänud järele veel kerge köha. Sellelt foonilt üritan ma anda endast kõik, et 5.juuli MM sprindis väga hea tulemus teha. Elame-näeme.

No comments: