Koos on lihtsam - mõlemad jooksime end uude minutisse
Koht: Tartu
Kuupäev: 05.02.2014
Ala: 3000m
Üritus: Tartu MV

Portugali laagrist jõudsin tagasi koju reede öösel vastu laupäeva. Reede oli täielik reisimise päev ehk siis puhkus trennist. Laupäeval tunnike jooksu lumepudrus. Pühapäeva hommikul käisin esimest korda talitingimustes Vibram Fivefingersitega jooksmas, 9,3km 43minutiga tuli väga kergelt. Õhtul massaaž ja 40 minutit kergemat sörki. Esmaspäeva hommikul pistsin nina korra uksest välja, sain kirja pool tundi jooksu, aga see oli täielik paterdamine, jäävihm oli teinud kõik kohad libedaks, mingist normaalsest tõukest polnud juttugi. Säärelihased ja reie tagused lihased hakkasid veel rohkem valutama. Esmaspäev õhtul jõutrenn TÜ hallis ja natuke paljajalu jooksu moodi asja, kokku 97minutit. Trennist ära minnes lohistasin kuni kodu ukseni jalgu, niivõrd läbi olin. Teisipäeva hommikul oli vaja teha paar lõiku, et päris nulli pealt 3000m starti ei läheks. Libistasin naelad jalga ja tegin 3*400m (1.13,8-1.12-1.09), minekut polnud üldse. Õhtul käisin noortele trenni andmas ja sain võimlasse ja tagasi jooksuga 25minutit kirja, tunne oli tühi. Nüüd täna hommikul enam väljas jooksmisega oma sammu ei hakanud rikkuma, tegin hallis natuke alla poole tunni jooksu, mille sisse tegin ühe 600m lõigu (1.46). Minek oli parem kui teisipäeval ja muutusin õhtuse võistluse suhtes palju optimistlikumaks. See oli siis eellugu.

Sooja hakkasin tegema enda kohta tavapäratult vara, koguni tund enne starti. Tavaliselt hakkan pool tundi varem end liigutama. Kuid nüüd üritasin teha põhjalikumalt. Jaanuari alguses 1000m võistlusel jäid kiirendused tegemata, aga sellel korral tegin väiksed sutsakad ikka ära.

Stardijoonele ilmus küllaltki korralik seltskond (vist 9nägu), kelle seas oli 4 orienteerujat. Kohale olid tulnud Ats Sõnajalg, Lauri Tammemäe ja Andres Saetalu. Lisaks oli tugevamatest kohal Ivar Ivanov. Minu ja Atsi eesmärgiks oli alistada 9minuti piir, vahetult enne starti sai Ivari eesmärke küsitud ja temal oli soov esimene km 3:00 teha. Stardist minnes võtsin esimese positsiooni sisse, et ei peaks hakkama trügima, hoidsin ilusti raja äärde ja ootasin kuni keegi mööda tuiskab, läks ainult 100m ja Ivar läks juhtima. Treener, Endel Pärn, hõikas raja äärest väga meelepäraseid vaheaegu. Ivar igatahes rügas tööd teha terve esimese km ja ajaks tuli 2.59. Nii oligi plaanitud. Siis andis Ivar märku, et keegi teine võiks ette minna, Ats läks ja oli seal kolm ringi kuni mina kuulsin, et kaheksanda ringi ajaks tuli 37sekundit. Selle peale lendasin ise ette, kuna kui nii oleks asi jätkunud, siis 9minutit piiri alistamisest oleks võinud ainult unistada. Tegin 2-3ringi ees tööd (ei mäleta mitu) ja siis läks alguses Ats mööda ja siis Ivar. Hoidsin natuke aega neist kinni, kuid nad liikusid kiiremini. Vahepeal tuli 2000m ajaks 5.59, kõik oli kontrolli all. Igatahes Ats ja Ivar vajusid natuke eest ära. Ringiajad tiksusid jätkuvalt 36-ga, kuni lõpuks 150m enne lõppu saan teada, et liigun täpselt 9minutit piiri peal, selle peale pigistasin endast kõik välja ja viimane ring kukkus ajaga 33,6.

Treeneri võetud ajad:
34,64 - 35,92 - 35,79 - 36,06 - 36,53 (1km 2.58,94)
35,50 - 36,22 - 37,04 - 35,36 - 36,19 (1km 3.00,31, 2km 5,59,25)
35,41 - 36,46 - 36,58 - 36,09 - 33,62 (1km 2.58,16, 3km 8.57,83)

Pole paha, tulemuseks 8.57,83, lõpuks sai see 9minuti piir alistatud. Ats pani võidu kotti ajaga 8.54,56 ja Ivar oli kohe tema järel. Kõik esikolmikus tegid uue isikliku rekordi ja alistasid esimest korda 9minuti piiri. Eelmisel talvel jooksin aja 9.13,26, seega aastaga sai maha nopitud 15,43sekundit. Kõlab päris hästi ja kõige rohkem selle uue rekordi juures meeldib mulle see, et antud tulemus ei ole forsseeritud, vaid puhtalt joostud treeningute pealt. Portugali laagrist ma vaevalt veel taastunud olen, aga sellel pole vahet. Joostud tulemus näitab, et olen liikumas õigel teel.