Tuesday, August 21, 2012

EMV tavarada ja teade

Ettevalmistus EMV-deks oli küllaltki konarlik. Kui juuli esimeses pooles sai Kainuust tagasi tuldud Tamperre, siis kõvemal pinnasel jooks ei tahtnud põlvedele kõige rohkem meeldida. Esialgu tundus, et tuleb lihtsalt natuke pehmemal pinnasel joosta ja kõik läheb iseenesest paremaks. Nii kahjuks see ei olnud. Kaks nädalat enne EMV tavarada olid põlved nii valusad, et isegi istudes olid valusad, rääkimata joostes. Ei jäänud muud üle kui istuda ratta selga. Sain enda kasutusse ühe vana maastikuratta, mille kummid olid esimeste treeningkordade ajal päris tühjad, kuid see ei seganud tegemast näiteks 75km sõitu. Lisaks mitmetele rattatrennidele proovisin esimest korda basseinivees jooksu. Huvitav kogemus oli, justkui nagu liigutaks ennast, aga edasi liikumine aega nõudev. Kokkuvõttes sai tehtud suures koguses aeglasi liigutusi enne tavarada, rattaga sõitmine röövis igasugu värskuse liigutusest. Kui mõtlen kaks nädalat enne tavarada olnud valule, siis olen väga rahul sellega, et üldse sain tavaraja stardis olla. Põlved natuke andsid tunda, aga see oli minimaalne võrreldes esialgsega.

Kuna olin olnud viimased kaks kuud Soomes, siis Eesti metsas orienteerumine tundus täiesti teistsugune. Õnneks sai käidud päev enne võistlusi kõrval maastikul oludega kohanemas. Tavarajale läksin head orienteerumissooritust tegema. Vajadusel võtsin etapi alguses mõned kõndmise sammud, selle asemel, et pea seljas ilma plaanita kuhugi joosta. Jooksu esimene osa ehk siis kuni kõige pikema etapi algusse sujus tehniliselt ilusti. Ainult viiendast punktist välja joostes oleks võinud kompassi kasutada. Pikal etapil, mis kestis üle 20minuti, suutsin erinevatel osadel kokku kaotada natuke üle 2minutit. Minut on sellest joogipunkti külastamine, mille oleks võinud vabalt vahele jätta. Raja teisel poolel läks aega veel enam kaotsi. 11.KP juures ei näinud seda astangut, kus oli punkt. 15. etapi teisel poolel olin väikses segaduses, kui punkte ühendava joone all olnud tee ei paistnud kaardil. Nii läksin varem rohelisse sisse ja olin seal pikemalt kui oleks pidanud olema. Etapil 17. silm ei märganud vasakpoolset varianti läbi keeluala ja ragistasin läbi roheliste.

Nii tuli kogu raja peale 5minutit eksimusi. Igatahes lõpuks andis see tulemuseks 4.koha. Pettumust see ei valmista, kuna tõesti oli hea, et üldse jooksma sain. Füüsiliselt liikusin terve raja ühe kiirusega, kustumise hetke ei tekkinud. Aga kiirus oli tegelikult täiesti hale, aga hea, et niigi läks.
tavaraja tulemused
tavaraja gps
tavaraja teekond
Teade pärast tavarada ei ole kõige tavalisem, aga lootus püsis, et jõuab sellegi läbida. Kenny tegi oma töö ideaalselt, tuli esimesena. Tauno natuke susserdas, aga tuli siiski heal teisel kohal. Mina aitasin langevale lehele kaasa ja langetasin võistkonna kolmandale kohale. Minu orienteerumine oli igati allapoole arvestust. Eksisin palju, lausa 7,5minutit jagu ja lisaks kaotasin füüsilisega.. Tuli välja, et sellist stabiilsemat sooritust jätkus ainult tavaraja jaoks. Sellest tuleb omad järeldused teha ja nüüd nädalavahetusel Soome MV tavarajal kasutusse võtta. Laupäeval on eeljooks ja pühapäeval finaal. Eks paista, kas tuleb välja.
teate tulemused
teate gps

teate teekond

tavaraja arutelu

võistkond

No comments: