Friday, June 10, 2016

Euroopa meistrivõistlused Tšehhis

Nüüd on juba mõned nädalad selle aasta ühtedest tähtsamatest startidest möödas. Olen saanud mõelda nii enda peas kui teistega arutanud, et mis mida põhjustas ja kuidas edaspidi teha asju teisiti, et ikka paremaks saada. 

Kõik hakkas minu jaoks hargnema juba palju varem kui Tšehhis stardijoonel. Sisuliselt sai allakäik alguse, kui igal nädalavahetusel toimusid võistlused. Iga nädalaga läks seis kehvemaks ja kehvemaks. Tagajärge nägin kohe, kui taas järjest halveneva enesetundega võistluse läbisin. Kõik tundus justkui ajutine, kuna olin talvel hallis võisteldes, Läti laagris ja Tšehhi laagris tundnud end väga hästi. Kuid nüüd tagantjärgi analüüsides pean tunnistama, et igapäevane argipäev tõmbas minu organismi täiesti tühjaks. Täistööajaga, vahel ka pikemad päevad, pluss treeningud ja võistlused tegid minuga oma töö. Nii läksingi Tšehhi euroopakatele sisuliselt puhkama, kaheks nädalaks tundma, et olen tippsportlane.

Paari sõnaga igast minu tehtud stardist:
Sprindi eeljooks - Start, mis jääb tagantjärgi kõige rohkem kripeldama. 2 sekundiga finaalist välja jääda pole eriti rõõmustav. Iseenesest tehniliselt stabiilne sooritus. Ühe korra muutsin plaani, korra tahtsin vale maja vahele joosta. Pärast vaatepunkti hakkas jõud raugema ja ei jõudnud enam viisaka kiirusega lõpuni pingutada.


Sprindi eeljooks


sprindi eeljooksu rada koos teekonnaga

Tavaraja eeljooks
- Start, mis esialgu polnudki plaanis, vaid pigem sai sinna mindud juba pettumusest, et päev varem finaali ei pääsenud. Tõusud olid oodatult rasked. Orienteerumistehniliselt olin natuke nõrk. Mingil hetkel sai mind šveitslane 3 minutiga kätte, kuid kahjuks väikse vea tõttu jäin maha. Koos lõpuni joostes pääsenuks veel finaali. Filnaal poleks muidugi kergelt tulnud.
tavaraja eeljooks


tavaraja eeljooksu kaart koos teekonnaga


Lühiraja eeljooks - Kahe puhkepäeva järgselt olid kõik panused sellel distantsil. Nii modelil kui soojenduskaardil tundsin end enesekindlalt, kuid olin täiesti šokis, kui rada hakati lohistama mööda kuusetihnikuid. Olin tehtud treeningute ja vaimusilmas kujutan üldse midagi muud ette. Finaalist kaugelt väljas.
lühiraja eeljooks

lühiraja eeljooksu kaart koos teekonnaga
 
Lühiraja B-finaal - Eeljooksu ehmatus unustatud, tuli minna sisuliselt lohutusjooksule. Kohe soojenduskaardil joostes sai selgeks, et tegu on just selle maastikuga, milleks mina valmistunud olin. Sain enam-vähem hea rütmiga minema, füüsiliselt tundsin end kogu Tšehhi aja peale kõige paremini üldse. Sellest tulenevalt keskendusingi mingitel hetkedel natuke liiga palju füüslisele pingutusele ja tuli sisse pisivigu, kogu raja peale tuligi mingi 1,5 minutit. Kuid kokkuvõttes oli tegemist hea jooksuga, millega olnuks ka A-finaalis hea koha võimalus säilinud.

lühiraja b-finaal

lühiraja b-finaali kaart koos teekonnaga


Teade - Jooksin Eesti teises tiimis koos Tõnise ja Sandriga. Tõnise jooks avavahetuses oli natuke tagasihoidlik ja nii sain teises vahetuses madistada madalamas liigas. Väikseid ampse tuli sisse, kuid õnneks kuhugi orbiidile ei läinud. Füüsiliselt oli kehvem minek. Lõpus suutsin enda taga hoida päris mitmed võistkonnad, sealjuures ka ukrainlase Kratovi.


teate kaart koos teekonnaga


Mis nüüd edasi?! Head vastust ei ole hetkel lauale lüüa. Tööd 100% ära jätta ei julge, kuna hetkel vajan niigi lisarahastust toetajate näol, et sporditegemisi rahastada. Ehk kui tööd vähendada, siis vaja toetajaid juurde leida. Hetkel ma seda teed olengi minemas, kuna on vaja natuke rohkem puhata, et olla treeninguteks ja võistlusteks 100% valmis.


No comments: