Majutusasutus, mis kuulub endisele Tšehhi koondise peatreenerile. |
Treeningpäevi oli kokku 6. Orienteerumistreeninguid tuli 10, kokku 212 kontrollpunkti ja 1 suusatamine eksis ka hea ilma tõttu plaani. Tõusu kogunes Polar V800 andmetel omal jõul midagi üle 4000 meetri. Koos soojenduste, orienteerumiste ja lõdvestustega 99,3km jooksu, lisaks 29,8km suusatamist.
Esmapilgul võib tunduda, et Tšehhis orienteerumine on lihtne: peab ainult füüsiliselt olema tugev, et jõuaks parimatega võidu orienteeruda. Kuid nende päevade jooksul sai mulle enam kui selgeks, et päris nii see pole. Seega võib öelda, et laager läks asja ette ja navigeerimine objektivaesel maastikul on päris keeruline, kuid mitte võimatu.
Objektivaene on maastik just selle tõttu, et sageli puudub kindel ründepunkt, mille kaudu punkt võtta. Raskeks teeb olukorra ka see, et punktid on objektidel, mida sisuliselt polegi, või on neid seal läheduses mitmeid, kuid kaardil on ainult üks (augud, tipukesed, kännud, tõngermaa, kivid, kraavid, jahitornid, minilagedad jms).
Päris palju rolli mängis ka kaardi ajakohasus, mõne aastaga muutub seal kandis päris palju, õnneks suurvõistlustel selle üle pead murdma ei pea ja metsa läbitavused/piirid peaks olema ajakohased. Üks oskus, millele pean natuke rohkem rõhku panema, on kompassiga jooks. Ei piisa lihtsalt üldsuunaga minemisest, vaid suund tuleb võtta väga täpselt, kuna sageli pole toetavaid objekte, mille najal end korrigeerida.
Tehnilisi tähelepanekuid on kindlasti veelgi, mille üle pean mõtisklema enne võistlusi, kuid kindlasti tunnen end nüüd palju enesekindlamalt sealsetel maastikel. Järgnevalt tulebki hunnikus kaardi- ja pildimaterjali. Ütleme nii, et enne euroopakaid on mõtteainet küllaga, et neid vigu ei tuleks nagu sigu, nagu see laager juhtus neid tulema. Ilma laagrita oleksin sisuliselt juba kaotaja rollis ja ei suudaks näidata enda tasemele vastavaid sooritusi.
Enamik treeninguid olid ettevalmistatud Hana Orienteering poolt ja osadel oli kasutusel ka SI-jaamad.
24.03
1.treening. Lühirada, Tundus, et orienteerumine läks järjest kehvemaks ja enesekindlus alla. 8.KP oli vale koha peal. Maastik on sarnane lühiraja finaali ja teate maastikule |
1.treeningu finiši juures tehtud pilt |
2.treening. Rahulikum orienteerumine ühel nõlval. Maastiku kõrgemad punktid olid lume all, ülejäänud lumevaba. |
25.03
2.treening. Hommikune treening oli päris väsitav ja pikale veninud. Õhtul oli seega täiesti väsinud ja lonkisin niisama metsa all, raja teine pool jäi pimeda peale. Raja algusosa oli lumevaiba all. |
26.03
2.treening. Sama maastik, mis hommikul, sellel korral tavaraja suunitlusega treening. Kümnendale etapile võiks pilgu peale visata ja leida sobiv variant |
27.03
1.treeningu viisime läbi Tšehhi kõrguselt viienda tipu juures. Saime oma majutuskoha omaniku, endise Tšehhi suusakoondise peatreenerilt suusad ning saime nautida imeilusat ilma ja suurepäraseid radu. Oli igati väärt ettevõtmine ja jääb kindlasti pikaks ajaks meelde.
Venitusharjutus. Taustal Praded, 1491m üle merepinna. |
Tipus olev kolossaalne torn |
Kaasnautlejad. Hetkel käsil kõige järsem tõus. |
Pilt tornis. |
Raja keskele jäänud imeline söögikoht. Viimased 30 aastat pole sees midagi muutunud, |
28.03
29.03
Päeva esimene ja viimane treening. Keha juba tühi. Otseselt kusagilt ei valuta, aga lihtsalt polnud võimu. Tegelikult oleks imelik olnud, kui oleks veel olnud. |
2 kommentaari:
Küsitud kümnendasse oli kiirem põhja poolt teed mööda ringi?
Jah, praktikas läbi proovitud pole, kuid peaks tõesti nii olema, et põhja poolt mööda teed ringi minnes ja viimsel hetkel tõusust üles minemine tagant kaudu on kiirem. Tõus ise oli pehme, mustikaid, väikseid kuuski täis ja laskumine kiviklibune. Ringi saab sisuliselt ainult kihutatada. Aga sellisele variandile annab tulla.
Postita kommentaar