Teisipäev, 22. märts 2016

Team 2017 - õnnestunud Läti laager

Team 2017 Lätis hoogu kogumas. #tugevad
Läinud nädalalõpul suundus Team 2017 Läti suunas, kus toimus Läti koondise eestvedamisel laager, kus osalesid Läti, Eesti, Valgevene koondis, lisaks paar soomlast. Kokku toimus viis kvaliteetset orienteerumistreeningut, millest kolm olid intensiivse iseloomuga, mis andis võimaluse teiste tugevatega end võrrelda. Intensiivsed treeningud toimusid hommikuti.

1.treening - reede hommik
Eraldistardist lühirada natukene tihedama läbitavusega metsas. Hoidsin end natuke tagasi, et mitte kohe esimese treeninguga ära lõhkuda. Üritasin hoida hoogsat tempot, et säiliks võistluslähedane tunne. Jäin natuke stardieelsete protseduuride ja varustusega hätta, milles tulenevalt tegelesin suure osa rajast kõrvaliste asjadega (SI-pulk ei mahtunud kindaga kätte, luup keris end kompassi küljest lahti jms). Ehk see oli hea tagasiside, et aprilli võistlusteks paremini valmis olla ja oskaks aega reaalselt planeerida, et rajal saaks keskenduda sooritusele.
stardi lageda ääres olev metsatukk


Tehniliselt olid probleemid täiesti olemas. Teise punkti minnes mõtlesin nõlva liiga suureks ja läksin teeraja kaudu punkti võtma. Teerada, aga käis vähe teistmoodi ja võttis natuke aega, et olukorda mõista. Kolmandasse laekusin vale aegu juurde. Üheksandasse läksin liiga vara peale. Kahekümnendasse etapi teine pool oli kohmakas ja planeerimata. Kokku mingi 1,5minutit praaki, mida järgmistel võistlustel mitte teha. Bertuksi aeg oli täiesti teostatav kuid see ei olnud minu treeningstardi eesmärk.

Väidetavalt see treening simuleeris ka natuke Tšehhis tulevat Euroopa meistrivõistlusi.
2DRerun - GPS jälgimine

Honeypower - parim ja naturaalne energiaga varustaja


2.treening - reede õhtu
Väga mõnus luitemaastik, kus luup oli igati abiks, et lugeda kaardil olevat infot. Probleeme oli kolme etapiga ja neil etappidel oli üks ühine näitaja, need kõik olid põhjast lõunasse risti üle düünide etapid. Kaldusin iga kord vasakule ära. Tegin omad järeldused.

panoraam maastikust


3.treening - laupäeva hommik
Ühisstardist võistlus toimus päris erilise koha peal. Pääsesime sinna ainult tänu paadile, mis kus mõne isiku kaupa veeti meid üle ja pärast ka tagasi. Vahepeal oli maha tulnud õhuke kiht lund, mis jooksmist ei seganud. Stardirivi oli korralik ja ega keegi tagasi ei hoidnud. Võiks lausa öelda, et käis pidev üleüritamine, mille tulemusena tuli kõigil ka väikseid vigu sisse, sealjuures muidugi ka minul.
Huvitavaks tegi raja hajutus ja liblika kasutamine, kuid kuna maastik oli niivõrd kiire ja isegi rohelised kiiresti läbitavad, siis üldiselt oli pidevalt kõiki näha.
maastik asus niiöelda jõest tekkinud poolsaare otsas


jõe ületus

kõik viidi üle mõne kaupa

üks soo näidis


naiste ja juunioride start

Alguses jäin natuke stardikiirenduse ja hajutusega maha. Kaheksandasse jõudsin järele, kuid siis mõistus suunas millegi pärast valget metsa kasutama ja jäin taas tagaajajaks. 11.KP taas järel. 12.KP kõik koos viga, mõned jõudsid järgi. 15.KP-st alates üritasin vahepeal natuke maha jäämist tasa joosta, hakkasin forsseerima end esiotsale järgi, Käiguvahetus õnnestus, kuid mõistus keeras lukku. 17.KP võtsin hajutuse ja kuna olin rada edasi lugemas, siis hakkasin 17-18 asemel 18-19 etappi lugema. Läks vähe aega enne kui mõistsin mida tegin. Jäin korralikult maha ja finišiheitlusse ei pääsenud, mida ma küll forsseerimisega taotlesin. Kuid tegemist oli olukorraga, mida oli hea nüüd treeningul proovida, et seda võistlustel teoks teha.
2DRerun - GPS jälgimine


4.treening - laupäeva õhtu
Sama maastik, mis eelmisel õhtul. Sellel korral oli kaardilt kaotatud või kaetud mõned asjad. Alguses tuli pendeldada soos edasi tagasi, siis oli ainult reljeef ja lõpus koridoris jooks. Minule endale see treening suuremat sorti vaimustust ei tekitanud. Ilmselt olen harjunud orienteeruma täiusliku kaardiga ja millegi ära kaotamine teeb mind lihtsalt ebakindlaks.

Füüsiliselt oli terve päev natuke kehvem olemine. See võis tuleneda eelmise päeva tehtud treeningutest, kui ka väikesest kõhuhädast.

5.treening - pühapäeva hommik
Taas parvetati meid üle jõe heale maastikule. Plaanis oli kuus lõiku, kus üks punkt oli iga kord hajutusega. Punt, kus mina jooksin oli veel Vaher, lätlased Jubelis ja Tamužs, valgevenelased Salin ja Alekeyonok. Valgevenelased olid nii väge täis, et kerisid tempo ikka mõnusalt kõrgele, nii et mingist mugavustsoonis orienteerumisest küll rääkida ei saanud. Sellest olenemata õnnestus natuke tihedamas metsas esimene ja kolmas lõik nende ees lõpetada. Kuid üldiselt oli tihe andmine. Iga väiksemgi lisakaar, ka valelt poolt puud minek, karistati momentaalselt. Tegu oli väga hea treeninguga, kus sai harjutada just natuke kiirema tempoga/intensiivsusega orienteerumist kui seda oleks tavapärane võistlus. Mulle meeldis ja enesetunne oli ka parem kui laupäeval.
2DRerun - GPS jälgimine

Kokkuvõttes väga äge laager ja tugev seltskond. Lisaks toimusid treeningute vahel erinevad analüüsid ja koosolekud ehk laagrist võeti maksimum. Järgmine sihtkoht on Tšehhi, kus on eesmärk valmistuda Euroopakateks.


Kommentaare ei ole: