Neljapäev, 16. oktoober 2014

Poldrijooks ja 25manna - puhkuse lõpp


Valmistusin 25mannaks sama valemiga nagu olen seda teinud mitmel varasemal aastal. Osalesin kaks päeva enne 25mannat Poldrijooksul, mis varasemalt on töötanud jalgade lahti jooksmisena. Peab nentima, et tänavu see ei töötanud. Põhjuseks võib olla puhtalt see, et selleks peab olema piisavalt puhanud ja aeroobne põhi ei tohi olla nii otsas, kui seda oli tänavu. 

Puhkuse nautimist alustasin pärast Soome MV teadet. Puhkuse sisse jäi küll Suunto Games, kuid see ei muutnud suures plaanis midagi. Tegin üle päeva natuke midagi ja Poldrijooksuga sai põhimõtteliselt puhkus läbi. Võinuks teha ka pikemalt, kuid tundsin end piisavalt puhanuna, et alustada uue tugeva põhja ladumist, mis sisuliselt on tänavu vigastuste ja haiguste tõttu hooaja teisel poolel sisuliselt olematuks kulunud. Lihtsalt ei ole saanud piisavalt treenida aeroobset võistluste vahel, kuna oli vaja vigastatud jalga hoida.

Poldrijooks ise oli iseenest huvitav. Olin põhimõtteliselt arvestanud sellega, et vaevu jõuan järel püsida konkurentidel, kuna pole tänavu jooksuvõistlustest osa võtnud (ainult Kõva Mehe jooks). Seega ühtlase tempo hoidmine pidanuks käima üle jõu, kuid õnneks oli rahulik algus ja tundsin piisavalt hästi ennast jooksu teises pooles, et võisin ise tempot tegema minna. Töötlesin nii ennast kui ka konkurente tempot tõstes. 600 meetrit enne finišit tegin spurdi ja pidasin õnneks lõpuni vastu. 6,63km tuli ajaga 22:25, mis on 5 sekundit km kohta kiirem kui üleeelmine aasta.

25mannal jooksin viimast vahetust. Minekut polnud üldse, võiks lausa öelda, et mul oli väga kange olemine. Sain kohal 30 metsa (kokku finišeeris 318 võistkonda) ja tulin ka samal kohal tagasi. Omasin võimalust kaks kohta tõusta, kuid nurjasin need enne vaatepunkti tehtud soperdamiste tõttu. Võtmata jäi Andrei Hramovi ja Topi Anjala skalp. Neist esimese sain kätte esimeste punktidega ja teist nägin vahetult enne vaatepunkti.  Mingeid suuri vigu iseenesest ei teinud, kuid väiksemaid pudinaid tuli päris mitmeid. Kasutasin võimalikult palju teid, kuna maastik oli füüsiliselt nõudlik, näiteks olid sood triiki vett täis.
(Teekonnaga kaart ilmub hiljem)

Nüüd olen taas treeninglainel. Alustan kohe järelaitamistundidega Soomes.


Kommentaare ei ole: