Tuesday, October 28, 2014

Laager Soomes ja Libahundi jälg Kolgas

25mannalt läksin otse Soome, et alustada uueks hooajaks ettevalmistust. Esimesed päevad keskendusin rohkem jooksmisele. Kuue viimase päeva ajal tegin Soomes kaarditrenni enamasti kaks korda päevas. Jättes välja esimese kaarditrenni, toimusid kõik ülejäänud Tampere ja Kangasala lähedal. Numbriliselt väljendades võtsin kokku kuue päeva jooksul 230 kontrollpunkti. Muidugi kõikides kohtades ei olnud punktikohti tähistatud, kuid õnneks sellega probleemi ei tekkinud. Pigem kui tuli mõni viga sisse, siis etapil, mitte punktiga.
tehtud treeningud Soomes
Tagasi kodumaale jõudes osalesin enda senise elu pikimal omal jalal liikudes võistlusel. Läksin Libahundi jälje starti koos Joosep Tammemäe ja Arvi Antoniga. Tiimi nimeks oli Peipsi kurk. Varem oli pikim jooks minu jalgadele 2010 Winter Xdream, kus sai rajal oldud 5:20. Seega agasid oli enne starti rohkem kui küll. Võisteldes tavaliselt kuni 1,5-tunnistel o-jooksudel, kord aastas ka pikal rajal 2,5 tundi, siis põhimõtteliselt olin valmis kummi otsas rippuma. 
ettevalmistused enne starti
Õnneks sujus füüsilise koha pealt kõik hästi. Teise tunni lõpus läks eesmine reielihas natuke valulikuks ja oli põhimõtteliselt kuni finišini stabiilselt samas seisus. Alguses punktide võtmise järjekorda planeerides arvestasime oma liikumiskiiruseks 9km/h. Võimatu oli kahjuks sisse planeerida lisaülesannete ajalist kulu, mis lõpuks nurjas meie esialgse plaani lõpus väheväärtuslikke punkte korjata. Lõpus olime seega tõsises ajahädas ja jätsime kõik punktid võtmata pärast Viru raba. Natuke enne finišit hakkas Joosepil nii raske, et tuli ta kummi otsa panna. Hilinesime kolm minutit, kuid õnneks olime rajal piisavalt punkte kogunud, seega meid see eriti ei morjendanud. Kokku läbisime GPS-i järgi 57,8km. Kõikide punktide võtmine oleks olnud reaalne ainult ilma lisaülesanneteta (umbes 40 minutit kulus lisaülesannete peale). Lisaülesanded on antud ekstreemsportliku seiklusrogaini osa, kuid hea oleks siiski planeerides teada nende osakaalu. 
Osa rajast läbis Pudisoo orienteerumiskaarti. Osad kohad tulid tuttavad ette, kuna olin seal aastal 2002 Suvejooksul ja 2004 4-EST-l käinud.
Viimasel tunnil oleks tagantjärgi targana võinud Viru raba täiesti välja jätta ja loobuda võimalikust 8 punktist ning korjata selle asemel rohkem vähemväärtuslikke punkte ja jõuda ka ilusti enne 6 tunni täissaamist üle finišijoone. Igatahes selline vähe pikem pingutus mulle meeldis ja teinekordki võiks mõnest rogainist/seiklusest osa võtta. Võib-olla järgmisena Winter Xdream?!


No comments: