Neljapäev, 25. september 2014

Soome MV sprint ja teade - labürindimäng ja väsimus

Sprindi finaal. Pilt: Kimmo Hirvonen
Nädalavahetusel oli kolm starti Soome MV-l. Laupäeval oli mõnetunnise vahega sprindi eeljooks ja finaal. Pühapäeval oli teade, kus jooksin viimast vahetust.

Olin nendel võistlustel täiesti liimist lahti. Neist kõige lihtsamal, sprindi eeljooksus, oli ainult raja esimene pool tehniliselt rabe, kuid kaks ülejäänud sooritust on lausa häbiväärsed. Keeruline on seda sõnadesse panna, aga läbi peab selle jama kuidagi analüüsima, et osata seda tulevikus vältida.

Lihtne oleks nentida, et olin veel EMV pikast rajast, esmaspäeval Soome reisimisest (10 tundi uksest ukseni) ja teisipäevast reedeni tehtud töötundidest füüsiliselt väsinud. Tegelikult see ei takista otseselt mõistusel töötamast, isegi kui oli mingi väsimus sees sprindipäeval. Võib ka nii olla, et olen kogu hooajast vaimselt väsinud ja ei jaksa hooaja lõpu eel igaks nädalavahetuseks valmis olla ja teha oma võimetekohane sooritus. Igatahes olin valesti häälestunud kogu nädalavahetuseks ja seda on valus tulemustelehelt vaadata.

Sprindi eeljooksus tuli viga 2-6 etappidega, millega kaotasin kokku 20 sekundit. Ülejäänud sooritus oli sujuv ja orienteeruminegi polnud mitte midagi kontimurdvat raja viimasel poolel.
eeljooksu tulemused
sprindi eeljooksu teekond
Finaali kohta oli teada, et tegu on tunduvalt keerulisema võistlusega, kui seda oli eeljooks. Mind viis rivist välja juba esimene etapp, kus ma lihtsalt ei leidnud ühtegi mõistlikku varianti. Sarnane ebakindlus ja sujuvusest kaugelolev sooritus kestis sisuliselt terve raja. Suurima ajakulu suutsin tekitada etappidel 21-22 ja 22-23, kus ma kaotasin end kaardilt ära. Olin jooksmas punkti 22 juurde ja umbes 50 meetrit enne punkti kaarti vaadates ei leidnud ennast kaardilt. Teadsin, et tegu on minu punktiga, ja teadsin, kuhu suunas pean edasi minema, aga kaardil ei suutnud oma asukohta määrata. Kokku kaotasin selle jamaga 30 sekundit. Igatahes minul jooksutas sellises labürindis orienteerumine juhtme täielikult kokku. Viga kogu raja peale u 1:30.
sprindi finaali tulemused
sprindi finaal osa 1
sprindi finaal osa 2
Pühapäeva teateks üritasin end paremini häälestada ja olla valmis tegema head sooritust. Välja kukkus aga teistmoodi. Metsa sain heas pundis, kuid jube keeruline oli seal püsida, kuna keha oli täiesti väsinud sprintidest. Jäin oma hajutusse üksi nikerdama, kuid üritasin siiski üksi tempot üleval hoida. Etapil 3-4 juhtus midagi sellist, mida on keeruline mõista. Jooksin teed mööda mäest alla ja vaatan, et kompass näitab, et ma jooksen ida suunas. Selle peale keerasin otsa ümber ja jooksin mööda teed tagasi. Tee lõppes ja aru ma ei saanud, kuhu välja olin jõudnud. Võtsin lihtsalt suuna punkti suunas ja jooksin üle soo ning alles siis hakkas koitma, et kus ma olen. Kas tõesti kompass näitas mulle korraks aiateibaid!?

Vahepeal sain üksi nikerdades orienteerumise enam-vähem sujuma, mitte midagi ideaalset, kuid siiski liikusin punktide suunas. Etapil 10-11 olin väikse veakese ära teinud, kui selga sõitsid konkurendid. Järgmisel etapil sõitis väsinud mehel taas katus ära ja voolisin 4-minutilise vea. Üks konkurentidest jäi pärast mind sinna veel natukeseks tiirutama. Olin nii pehme, et ei viinud maastikku ja kaarti üldse omavahel kokku.

Järgi oli jõudnud veel konkurente ja tempo tõusis taas. Hoidsin end hammastega Hramovist kinni. Kaardivahetusejärgselt tuli veel üks karistusring teha. Valmistusin lõpus endast kõike andma, kuigi vaevu seisin jalgadel. Rippusin viimases vagunis ja eelviimasel etapil üritasin toore jõuga otse kaljudest ronides ja läbi tumerohelise edu saavutada, kuid punkti laekusin ikka viimasena kohale. Viimasesse punkti minnes polnud mul kahjuks enam midagi sees ja loksusin lihtsalt üle joone.
teate tulemused
GPS jälgmine
teate teekond

Kurb on tõdeda, et tegin sisuliselt 10 minutit viga. Seda on nii palju, et paha hakkab. Olin küll täiesti väsinud sprintidest, kuid selline kogus vigu on liig mis liig. Öeldakse küll, et puhanud kehaga sujub orienteerumine paremini, aga peab see väsinud peast siis nii valus laks olema?! Igatahes nii see läks ja tuleb teha nii, et selline kino enam ei korduks. Ühe lahendusena on Soomes lihtsalt rohkem orienteeruda, mida on olnud tänavusel hooajal tunduvalt vähem, kui seda oli näiteks 2012 hooajal. Peab taas järelaitamistunde võtma.

Kommentaare ei ole: