Monday, May 19, 2014

Tartu Kevad – soojendus enne tähtsaid võistlusi


teise päeva viimane punkt
Neli nädalat võistluspausi sai läinud nädalavahetusel läbi. Kuna nüüd järgneva kuu jooksul on ainult tähtsad võistlused, siis Tartu Kevadel osalemine oli lausa hädavajalik, et oma võimete piiri tunnetada. Olen küll vahepeal päevakutel käinud ja natuke niisamagi metsas lonkinud, kuid kiireid liigutusi metsas pole vahepeal teinud.

Esimese päeva rada oli rohkem orienteerumiselementidega jooksurada, kuid see ei takistanud väikseid vigu sisse tulemast. Maastikul olnud väheste objektide tõttu tuli rohkem orienteeruda suuna järgi. Kolm suuremat viga tulidki kompassi mitte kasutamisest. Nendeks olid etapid 1, 10 ja 11. Muidugi 11.etapi lõpus olnud roheline oli vähe teistsugune, kui see kaardil on kujutatud. Raskeks hakkas rajal minema umbes poole peal. Ilm ju oli küllalti soe ja polnud harjunud nii kõrge intensiivsusega pikalt pingutama. Linnulennult tuli keskmine kiirus 4:55min/km, teekonda pidi 4:41min/km. Vigu tuli minuti jagu. 
1.päev

Teisel päeval pakuti aga palju tehnilisemat orienteerumist. Umbes 0,75km² peale oli rajameister lühiraja ära mahutanud. Alustasin kohe agressiivselt, et saada hea rütm sisse. Põhimõtteliselt saingi, natuke kobistasin 2.etapil, kuid edasi sujus kuni 8.punktini, kust alates hakkas vigu sisse tulema. Ilm oli soojem kui laupäeval ja see andis ikka korralikult tunda. Eriti raskeks läks pärast etappe 13-14-15, mäe otsas turnimine võttis nii pea kui jalad pehmeks. Etapil 16 olin nii soe peast, et hakkasin poole etapi peal tagasi minema, kuna arvasin, et olin punktist mööda läinud. Edasi 17-18-19 vigadega ja lõpus oli lihtsalt toores pingutamine. Kokku raja peale vigu 2 minutit. Ideaalne oleks muidugi, et vigu ei tulekski, kuid nüüd enne tähtsaid võistlusi on hea, et on millest õppust võtta, et antud vead ei korduks.
2.päev

Rohkem tulemusi, graafikuid, teekondi ja pilte leiab OK Kape kodulehelt.

Meeldiv oli orienteeruda täiesti uuel maastikul, mida varem pole kaardistatud. Tulemustest suuri järeldusi teha ei tasu, kuid hea on see, et kesise talve ja kevade järel olen siiski liikumas õiges suunas.

Jalad on püsinud terved, koormused on natuke tõusnud, nüüd viimane nädal oligi nii jooksu km mahult kui ka intensiivsuselt raskeim sellel kevadel. Nagu ka enne mainisin, siis nüüd edasi on ainult tähtsad stardid:
  • EMV lühirada ja teade Unikülas
  • Balti MV tavarada ja teade Leedus
  • MK sprint ja sprinditeade Soomes Imatral
  • Jukola Kuopios

No comments: