teisipäev, 5. juuli 2011

Euromeeting Kainuus 2.päev

Täna joosti ühisstardist tavarada. Pikkus oli 13,9km ja 32punkti. Kokku oli kolm kaardivahetust. Eesmärgiks oli püsida teiste tempos ja vältida vigu. Kohe stardist peale mindi kolmele erinevale ringile. See tähendas seda, et pidevalt pidi ise kaardis olema, kuna eesolev võistleja võis minna üldse teise punkti. Esimese kolme tiiru peale kulus 48minutit ja siis mindi viimasele 6,2km pikkusele ringile, mis oli kõigil ühine. Alles siis sain aimu, mis koha peal liigun, kusagil 8.-10.kohal. Viimase ringi alguses läksid ühel jalanõul paelad lahti, aga nii palju aega ei olnud, et oleks olnud aega neid siduma jääda. Natuke raskem oli joosta, aga sai hakkama. Kolm puntki enne lõppu läksin grupist natuke kõrvale ja tahtsin võtta üht võõrast punkti, aga vara oli. Õnneks olid teised segaduses ja sain õiges punktikohas nad kätte. Siis hakkas alles tõmbamine pihta ja see kestis natuke üle viie minuti ning lõppes üle finišijoone minnes. Lõpus jäin nii mõnelegi alla, aga seal polnud enam vahet, mis kohal täpselt lõpetan. Koht oli üheksas ja Tsvetkovile jäin alla 1:08. Lõpus oli pisut raske lahtiste paeltega kihutada, aga mis teha. Ei saa öelda, et füüsiliselt oleks raske olnud, rada võinuks olla pikemgi. Rajal tuli korra meelde 2009 aasta Soome MV pikk rada, kuna see maastik oli umbes sama pehme ja taimestik oli ka suhteliselt kõrge. Aga kahe aasta taguse jooksuga võrreldes oli tunne mitmeid kordi kergem ja orienteeruda sai ka palju enesekindlamalt.

Kahe päeva kokkuvõttes asun nüüd kuuendal kohal, esimesest maas 1:07. Homme on puhkepäev ja siis neljapäeval on eraldistardist lühirada. Võimalik, et siis saan GPSi ka endale külge, siis on võimalik netist jälgida. Täna sai 40meest umbes 70st raskuse endale külge, aga minul seda au polnud. Tänaseid teekondi näeb siit.