Saturday, January 14, 2017

Vinter ikstriim

püsiraja tähis

Korraldasin ise endale ühe "ekstreemsuse" kodukoha lähedal. Nimelt libises nädala eest näppude vahele aastast 1986 Tähtvere metsa kaart, kuhu peale on märgitud ka püsiraja punktid. Nüüd täna tegingi selle teoks, eesmärk oli siis kõik tolle aja punktikohad läbi käia ühe korraga. Alguses arvasin, et läheb selleks tublisti vähem aega, aga mõned kohad on niivõrd muutunud või objekt, mis on kaardil kujutatud, nii raskesti maastikul nähtav, et võttis päris paljudes kohtades kukalt kratsima. Ega ma enne järele ka ei andnud, kui olin objekti või siis võimalikult selle lähedase koha leidnud.


Suureks üllatuseks oli päris paljudes kohtades kolm aastakümmet tagasi metsa paigaldatud püsiraja punktid veel alles. Tallinna maanteest idas mõned üksikud, lääne pool päris paljud. Püsiraja punkti nägemine tegi kohati elu palju lihtsamaks, kuna objekti ennast lihtsalt enam polnud. Näiteks oli kaardil söödasõim või teeradade ristumine kuid maastikult olid need kadunud. Vanad püsiraja punktid iseenesest olid päris korralikud ja tugevad, mis teebki asja natuke hämmastavaks, et kuhu need ülejäänud kadunud on, kas mõne kollektsionääri juurde või maa alla vajunud või kõigis polnudki tähistust?!

Igatahes kulus rahulikule kulgemisele 3 tundi ja 42 minutit, kilomeetreid kokku 20,7. Oli ilusaid kohti, kuid oli ka täielikku võsa, mis praegusel hetkel on kordi parema läbitavusega, kui seda suvel. Lisaks olid muidugi veekogud jääs ja lumikate olematu. Teistkordsel läbimisel võiks tublisti üle tunni ajast maha võtta. Igatahes oli väga meeldiv elamus. Metsajooks on terviseks!

Väike vahepala veel juurde. Üks mees üritab kõigest väest siia blogisse jõuda. Läti laagris lubasin Andres Saetalust staari teha, kui ma temast härmas habemega pildi üles panin. Täna täiesti juhuslikult sattusin selle mehega just pärast Tallinna maantee esmakordset ületamist kokku. Ta oli äsja oma lõigutrenni rabas lõpetanud. Omast arust läksin üksi metsa ragistama.

teekond

No comments: