neljapäev, 5. mai 2016

MK-d Poolas - esimesed tähtsad stardid

Hooaja esimesed suuremad võistlused Eesti koondisega on nüüdseks seljataga. Ootused olid muidugi kordades kõrgemad enda sooritustele, kuid peab jääma rahule sellega, mis välja tuli. Kahel päeval toimunud kolm starti olid head meeldetuletused, et mida tähendab maailmas tipptasemel võistlemine orienteerumisjooksus. Sisuliselt oli tegu äratusega, et olla valmis kuu teises pooles toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks Tšehhis.

Probleemid nii tehnilise kui ka füüsilise poole pealt on teada ja järelejäänud nädalatega tuleb neid natukene järgi aidata, et olla konkurentsivõimeline.
Lühiraja vaatepunkt. Pilt: Liisa Puusepp


Lühirada. Suuremad probleemid punktide 8, 13, 14, 18. Alates 18.punktist rabelesin koos austerlasega, kes oli mind 1,5minutiga kinni püüdnud. Lasin end temast tugevalt segada. Füüsiliselt läks olukord raja peale paremaks.

Sprindi eeljooksu viimase punkti juures. Pilt: Liisa Puusepp

Sprindi eeljooks. Füüsiliselt parem päev kui päev varem lühirajal. Kaotused erinevates situatsioonides. 2.punkti tegin vale valiku, 3.punkt ei tajunud, kas võib rohelisest läbi minna või mitte, läksin ringi. 8.etapi ajal lugesin ilmselt järgmist ja sattusin hämmingusse, kuhu ja mis liikuma pean. 13.punkti legendi lugesin valesti ja tahtsin pinnatud ala nurga asemel võtta punkti aia nurgast. 15.punktist väljudes nuuskasin nina ja tõmbasin kiiresti käega üle ja SI-pulk lendas laia kaarega selja taha (korraldajate antud pulk, kus kumm vajus lahti), läks taas lisaaega. Etapp 20 oleks teiselt poolt sood kiiremini saanud. Sood on kaardi järgi keelatud läbida, kuid isegi sprindi 2014 maailmameister ei pidanud paljuks reegleid rikkuda.

Sprindi B-finaal 1.kaart. Esimese viie punktiga tuli kaotust enda võimetele 30sekundit, olin ebakindel, tuli seisakuid. Pärast seda sai orienteerumise justkui nagu käima.

Sprindi B-finaal 2.kaart. Punkti 15 juures seisak, kuna ei näinud väikest aiaauku maastikul, mille olin kaardilt välja lugenud. Etapp 18 tulnuks teiselt poolt maja lahendada, et otse õigele heki poolele laekuda. Kogu rada oli niivõrd keerukas, et õiget kiirust ei suutnudki välja panna, mis on selge märk sellest, et puudu on erialase sprindi treeningutest suuremal kiirusel.
MK tulemused - http://worldcup2016.pl/live-center/

Kommentaare ei ole: