kolmapäev, 6. august 2014

Huippuliiga sprint ja Esi-Jukola

Teist nädalavahetust järjest võistlesin Soomes. Lahti-Suunnistuse ja Huippuliiga sprindi vahel sai tehtud korralikult füüsilist tööd ja treeninguid. Nende seas kaks lõigutreeningut. Seega nädalavahetuse võistlustele läksin peale kerge väsimuse pealt.

Laupäeval toimus Huippuliiga sprint, mida näidati ka Soome YLE TV-s. Kokku on Huippuliigas neli etappi, tegu oli nüüd kolmanda etapiga ja jääb ainukeseks, millel sellel aastal osalen.

Algus oli küllaltki rabe. Ette oli teada, et alguses on väike metsaosa. Sain küll esimese punkti ilma suurte kadudeta kätte, kuid selle juures jäi tähelepanuta teine pikem etapp, kuhu tuli teha rajavalik. Seisma jäämine aitas hädast välja. Järgmine pähkel oli kolmas punkt. Keeruline oli mõista, kust sinna üldse pääseb ja kus punkt täpselt asub (legendis oli avakalju, aga kummal pool aeda?). Neljandasse minnes jälle paanika, nägin küll kohe õige variandi ära, kuid ikka tegin seisakuid ja otsisin imelahendust, et äkki kusagilt läheb parem variant. 
sprindi vaheajad
Neljandast väljudes viimane seisak ja lõpuks pääses jooksma. Sain orienteerumise sujuma ja tegin mõistlikud rajavalikud. Vaatepunktis toimus ka kaardivahetus. Tuli keerata kaart teistpidi. Olin etapil 8-9 juba ette vaadanud uue ringi esimesed valikud. Teisel korral läbisin metsaosa juba sujuvamalt. Lagedal probleeme ei tekkinud, tuli järgmisi etappe ette vaid lugeda. Kolmandat korda metsas oli natuke probleeme, kuid õnneks vaid mõne sekundi jagu. Lõpus taas puhas jooks, emit oli vaja ainult jaama sisse saada, mis ei õnnestunud eriti.
sprindi teekond
Tulemuseks oli 9.koht. Sinna kanti tulemust ka ootasin, ei teadnud vaid kuidas on eelnev töö- ja treeningnädal mõjunud. Jalgades õnneks mingit raskust ei olnud ja sai joosta küll. Parandamist ja mõtteainet jagub küllaga. Parema keskendumise juures saaks sooritus sujuvamaks ja ei tekiks neid tobedaid seisakuid, kuna ei ole jõudnud piisavalt rada ette lugeda. Isegi kui leian õige variandi, siis ikka uurin ja puurin edasi, et äkki leidub parem variant. Ja no emiti kasutamine sprindis on nagu loodusõnnetus, alati on jaam valesti või punkt topitud põõsasse, et ei saa korralikult läheneda või ei saa lihtsalt pihta. Ehk siis suuri vigu suutsin Huippuliiga sprindis vältida, aga parandamisruumi on kõvasti.
YLE TV ülekanne (vaadatav kuni 1.september)

Pühapäeval toimus Esi-Jukola. Jooksin esimest vahetus. Esimesse punkti minnes tegin natuke oma variandi. Väänasin selle juures vasakut hüppeliigest (ainult parem oli teibitud) mäest alla joostes ja tegin veel vea ka otsa. Tulemuseks see, et jäin rongist maha. Kulus hea mitu etappi ja palju energiat enne kui sain grupi kinni.

Grupis lasin end liiga palju teistest mõjutada ja nii tegin päris mitme punktiga mõttetuid poognaid. Sellisteks punktideks olid 5, 8, 10. Neist igaühe juures oli oma plaan olemas, aga ikka vahtisin teisi.
teate vaheajad
Füüsiliselt oli iseenesest algusest peale raske, aga umbes poole raja peal oleks võinud küll juba finiš olla. Puhta tahtejõu pealt surusin end edasi. Ilmataat oli kütnud taas 30 kraadise Soome sauna. Õnneks ühel hetkel anti ka juua. Mõned minutid pärast joogipunkti oksendasin, kuna organism ei võtnud vett vastu, mida endale sisse jõin. Õnneks grupist maha enam ei jäänud.
teate teekond
Pärast vaatepunkti oli tõeline kirss tordil, üles tuli ronida seinast (umbes 50 meetrit tõusu). Niigi oli raskusi enda edasi vedamisega, kuid kuidagi moodi end sealt üles vedasin ja grupist maha ei jäänud. Lõpus jäi veel jõudu lõpuspurdikski. Nii andsin vahetuse üle kuuendana.

Hüppeliigest üritasin hoida, aga korra käis ikka veel välja. Nüüd tuleb EMV-de nädalavahetuseks jalg paremasse korda saada. Loodetavasti saan joosta, aga hetke (teisipäeva õhtu) seis on kahtlane osalemise suhtes. Sisuliselt olen astunud sama reha otsa nagu ka kevadel, kui olin EMV lühirajaks end vormi ajanud ja siis käis parem hüppeliiges välja. Nüüd kordus sama asi parema jalaga. Eks näis mis saab.

Kommentaare ei ole: