kolmapäev, 23. aprill 2014

Neljas Jüriöö avavahetuse võit

ainuke kord kui  pildile jäin, pidin seisma jääma selleks
Olen Jüriööl jooksnud juba kokku 12 aastat, 2003 Kuressaares oli esimene. Proovitud on kõiki vahetusi ja alates 2007 aastast ei olegi oma vahetuse tulemustest kolme seast välja kukkunud. Mälu järgi peaks kohad olema nii: 1-2-1-1-1-3-1-1. Nüüd tuli siis neljas 1.vahetuse võit, 50 sekundilise vahega 2.koha ja 2:48 3.koha ees. Plaan oli avavahetus võita 2 minutiga, aga eesmärgi saab põhimõtteliselt siiski kordaläinuks lugeda, kuna vahetuse andsin üle suurema eduga kui seda on suutnud viimastel aastatel esimese vahetuse jooksjad.

Juhtohjad haarasin kohe stardi järgselt enda kätte ja üritasin hoogsa tempoga teisi väsitama hakata. Noppisin ilusti punktid ära ja juba vaatepunktiks oligi vahe kärisenud üle poole minuti. Võib ju arvata küll, et pimedas koos teistega oleks lihtsam joosta jne, aga tegelikult on üksi ees just parem olla, kuna siis ei ole segajaid ümberringi ja saab rahulikult omaette nokitseda. Teisel pool jõge hakkas järgmistega vahe veel rohkem suurenema, ainult punktist 11 välja minnes oli tulukest soos müttamas näha.

Kuid seal, kus kõik tundub lihtne ja edu juba suur, tuleb viga sisse. Etapil 13 jäi üle soo minnes suund võtmata ja lasin suure hooga teed mööda edasi-tagasi. Tulemuseks 1,5 minutit viga ja Lauri Tammemäe sai minust mööda. Nii võtsin esimest korda punkti kellegi järel, kuid õnneks ei kestnud see nali kaua. Juba järgmise punktiga, mis oli hajutus, sain uuesti eest ära. Sihile jõudes selja taha vaadates ei paistnud ühtegi tulukest tulemas, olin saanud vahe sisse, uuesti. Enam seda käest ei andnud ja sain Evelile vahetuse esimesena üle antud.
Jüriöö 1.vahetus
Teises ja kolmandas vahetuses tegid kahjuks nii Eveli kui ka Mati suuremaid vigu ja jäime natuke maha, kuid öises orienteerumises võib kõike juhtuda. Outi jooksis neljandas vahetuses taas Ilvese liidriks ja saatis Kenny metsa 6 sekundilise eduga Tammede ees. Kenny oli füüsiliselt peajagu üle, kuid hulganisti vigu ei lasknud pikalt eest ära minna. Finišijoone ületas küll esimesena, kuid kahjuks selgus, et Kenny oli võtnud hajutuspunkti vaatepunkti ja silla vahelisel alal. Tulemuseks tühistamine. Järgmine aasta paremini.

poolik uudis Postimehes (video stardist)
GPS teekondade järelvaatamine (15 võistkonda)

   1 Kristo Heinmann   00:40.31[1] 
   2 Eveli Saue      00:34.19[9]  01:14.50(3)
   3 Mati Tiit      00:33.10[6]  01:48.00(3)
   4 Outi Ojanen     00:33.14[1]  02:21.14(1)
   5 Kenny Kivikas     Vale KP     Tühist

Pühapäeval käisin veel Riga Cupile lühirada jooksmas, maastik oli sama, mis 2009 EMV lühirajal ja teatel. Mõne tunni une pealt õnnestus tulemuseks saada tühistamine, võtsin vale punkti. Kuid maastik oli seda väärt, et sinna minna.
Riga Cup 2.päev
Riga Cup tulemused

Esmaspäeval sai Riia vanalinnas sprinti joosta. Magamatuse tunne oli veel kehas. Esimese punktiga tegin kohe 40 sekundilise vea, edasi hoidsin asja kontrolli all, kuid kiirus oli nadi võitu, jalad ei liikunud. Kuid luure sai sellegi poolest tehtud, Läti kandideerib ju 2018 MM korraldajaks.
Riia vanalinna sprint
Sprindi tulemused


Mis puutub vigastusse, millega olen vaevelnud, siis see on mul alles. Põhidiagnoosiks loeb paberilt „mujal klassifitseerimata pingemurd“. Lisaks leiab sellist juttu: „III MT luu proksimaalosas mõõdukas luusisene turse, tegemist on väsimusmurru eelseisundiga.“ Raviks on diclofenac ja D-vitamiin. Jooksukoormusi tuleb all hoida, pehmel võib natuke joosta, asfalt head ei tõota.

Kommentaare ei ole: