teisipäev, 12. oktoober 2010

Poldrijooks ja 25manna

Üle mitme aasta võtsin osa ühest mõnusast jooksuvõistlusest, mis toimus Ülenurmes ja nimeks on Poldrijooks. Eelmine kord pärines aastast 2005 ja ajaks kujunes siis 6,4km peale 24.30. Aga siis olin väga aeglane, nüüd lihtsalt aeglane, nii võis oodata natuke paremat aega. Mingit erilist ettevalmistust selleks ei teinud, hoopis vastupidi. Tagantjärgi võib tõdeda, et töötasin täielikult selle vastu, et sealt võiks hea aeg tulla. Eelneval päeval käisin Toomemäel tõuse jooksmas, samal päeval seisin terve päeva tööl jalgadel, pluss lisaks mitu ööd järjest 6tundi und. Mitte just kõige sobivam enne jooksuvõistlust, aga see mind eriti ei heidutanud. Eesmärgiks võtsin alguses püsida kõige kiirema jooksja sabas. Kahjuks või õnneks oli neid ainult üks, see oli Urmas Utar. Tema eelmiste aastate ajad olid jäänud 21-22minuti vahele, seega korralik tempo. Raja esimene osa oli asfaldil ja allamäge. Mingil hetkel liikusin ise juhtima, et tempo tegemist jagada. Varsti võeti see mul käest ära. Teine osa oli kruusatee ja liivane tee poldril. Seal lasin Utaril rapsida ees ja siis kui hakkasime viimast paarisadat meetrit kruusal jooksma, siis oli aeg eest ära minna, sest ei olnud mingit tahtmist tollel hetkel asja lõpule jätta. Nii tegin väikse vahe sisse ja jäin seda hoidma. Raja kolmas osa oli täpselt sama, mis esimene ja nii tuli sellel korral hoopis mäkke joosta. Õnneks ei tekkinud kangestumist ja võis suhteliselt mõnusa sammuga lõpuni lasta. Lõpuks oli vahe 16sekundit. Minu ajaks tuli täpselt 21minutit, mis teeb siis 3:17min/km. Pole just eriline kiirus, kuid pärast sellist ettevalmistust päris hea.

Kaks päeva hiljem toimus Rootsis 25manna. Nagu ka eelmine aasta, jooksin viiendat vahetust, kus ühest tiimist on korraga metsas neli liiget. Mind saadeti neljast tüübist kolmandana metsa ja väljusin sealt esimesena. Vahepealse aja sisse jäi palju kiirustamist. Kordagi ei saanud joosta sellises rongis, kus oleks olnud hea joosta. Pidevalt oli selline tunne, et tahaks kiiremini, aga sellise rahmeldamise peale tekkisid orienteerumises puudujäägid. Kokku tuli 32minutise raja peale peaaegu 2minutit viga. Hajutuse parimale kaotasin mõned sekundid enam kui kaks minutit, seega oleks võinud vabalt temaga koos siblida. Aga siiski jäin jooksuga rahule, kuna võistkonna jaoks oli jooks rahuldav. Lõpuks platseerus võistkond 11.kohale, mis on väga hea tulemus.

tulemused, vaheajad, video

Nüüdseks on juba uueks hooajaks treenimine alanud ja loodetavasti areng jätkub samas vaimus. Eelkõige tahaks lihvida oma o-oskused paremale tasemele.

Kommentaare ei ole: