esmaspäev, 7. aprill 2008

Karjalaskevõistlus ja Lihavõttelühirada

Karjalaskevõistluse eel polnud ma just kõige optimistlikum. Arvasin, et ma ei suuda konkurentsi pakkuda, kuna see alles hooaja algus ja minu kiirus pole veel piisav. Stardivormiks oli ühisstart, mis oli hea enda proovimine, mõeldes Jüriööle. Raja pikkus oli 12,3km, mis tundus liiga pikana, eriti veel meestega võidu joosta.

Start antud ja kõik kihutavad kui metsalised mööda lagedat minema. Esimene punkt oli juba hajutus ja mina suutsin võtta oma punkti esimesena. Enda arust mingit erilist tempot ei üritanud teha. Järgmised punktid tulid kiiresti kätte ja nii ma lõpetasin esimese ringi kaheksandana, minust ees olid vaid need, kellel oli esimene ring lühem. Minuga koos olid veel Marek Nõmm ja Timmo Tammemäe.

Teine ring läks sama kiiresti nagu esimene, kuid korra õnnestus mul jääda ühe lolli rajavaliku tõttu natuke maha, kuid selle vahe suutsin ma kohe järgmise etapiga tasa joosta, mis oli ainult mäest alla. Ringi lõpus olime ikka kolmekesi koos ja nii lõpetasime teise ringi järel kohtadel neli kuni kuus.

Kolmas ring algas kohe pika etapiga, mis pakkus pikalt mööda teed jooksmist. See aga mulle hästi ei sobinud, kuna Marek ja Timmo suutsid kiiremat tempot arendada ja nad libisesid etapi lõpuks minult 25sekundiga eest ära. Siis järgnes esimene selline etapp, kus ma jooksin esimest korda üksi terve etapi. Järgneval etapil sai mind Silver Eensaar kätte, kes tahtis kohe eest ära minna, kuid tegi kohe vea ja ma sain ta kätte. Siis tegime erinevad valikud ja mina suutsin takerduda ühe suure maha langenud puu taha ning jäin maha. Kolmanda ringi viiendas punktis said mind Peeter Pihl ja Jaagup Truusalu kätte. Nende hoog oli nii suur, et tundus võimatu sellise tempoga edasi liikuda. Kuid suutsin koos nendega kolmanda ringi kaheksanda punktini koos liikuda, vahe oli alla 10sekundi. Ja siis mis ilus üllatus, Marek ja Timmo olid viga teinud ja nüüd liikus koos kuue liikmeline rong. Etapil 10-11 joosti tuimalt eest ära, ma lihtsalt ei suutnud suure tee peal nii kiiresti joosta kui teised. 11-12 metsa all joostes vahe jälle vähenes ja 12punktist välja tulles oli minu rajavalik parim ja olingi grupi keskel. Siis aga ragistasid 13punktis kõik viga teha, kuid punkt võeti ikka koos. 13-st punktist välja tulles tegin täiesti teise valiku, läksin otse üle mäe ja diagonaalis mäest alla ja olingi grupis ees otsas. Aga siis järgnes pikem tee jooks ja poole selle etapi peal hakkas ka minu jaoks lõpuspurt, kui minust üritas mööduda Jaagup. Eelviimane punkt oli varem juba korra läbitud ja nii oli teada kuidas sinna punktile täpselt läheneda. Diagonaalis punkti ja siis otse mäkke ning teed mööda ajama viimase punkti poole. Lõpusirgel tuli endast viimane välja panna ja lõpetada rongis esimesena.

Tulemuseks kolmas koht, mis on väga hea, eriti kui vaadata millised olid need loomad, kes minuga koos metsas võidu jooksid.

1.  32 Sander Vaher    EKJ SK      EST 01:13.15
2. 31 Erkki Aadli Tammed EST 01:13.40
3. 15 Kristo Heinmann Ilves EST 01:16.50
4. 9 Silver Eensaar OK Põlva Kobras EST 01:16.53
5. 8 Jaagup Truusalu Võru EST 01:16.56
6. 28 Timmo Tammemäe Orvand EST 01:17.00
7. 19 Marek Nõmm EKJ SK EST 01:17.03
8. 20 Peeter Pihl Tammed EST 01:17.21
Vaheajad

Teine päev ehk Lihavõttelühirada nii rõõmustav polnud kui esimene päev ja nii tuli selline
konarlik o-sooritus. Jooksujõudu ka polnud võrreldes eelneva päevaga. Tulemuseks oli
teisel päeval 11.koht. Kahe päeva summas olin kuues, mis tegelikult pole just halb
tulemus.

Minu teekond lihavõttelühirajal

Kommentaare ei ole: